Місячник "Увага! Діти на дорозі!"

30 вер. 2020
З метою проведення інформаційно-розв’яснювальної роботи щодо правил безпечної поведінки на дорозі, вивчення Правил дорожнього руху серед дітей в закладі дошкільної освіти № 2 «Ракета» протягом вересня пройшов місячник "Увага! Діти на дорозі!"

Згідно  наказу відділу освіти від 01.09.2020 № 84-0 «Про попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму» з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо правил безпечної поведінки на дорозі на початку навчального року, вивчення Правил дорожнього руху серед дітей та молоді протягом вересня з 1 вересня по 30 вересня 2020 року заклад дошкільної освіти № 2 «Ракета» прийняв участь в проведенні профілактичної акції «Увага! Діти на дорозі!».

В ЗДО №2 «Ракета» був розроблений план заходів, щодо проведення місячника «Увага! Діти на дорозі!». Згідно плану на нараді з педагогічними працівниками обговорювалося питання щодо запобігання травмування та гибелі дітей на дорогах, шляхи покращення засвоєння норм безпечної поведінки в процесі дорожнього руху. Для покращення теоретичних та практичних знань педагогів щодо навчання дітей правилам дорожнього руху з вихователями була проведена консультація: «Виховання безпечної поведінки дошкільників».

Педагогами закладу була проведена робота з батьками: інформаційний вісник «Надзвичайні ситуації на дорогах», консультація для батьків «Про відповідальність батьків за життя дітей»; анкетування «Як подбати про безпеку дитини на дорозі»; оформлення батьківських куточків «Маленький пішохід». Батьківські куточки оновлені яскравим інформаційним матеріалом.

Протягом проведення місячника педагоги використовували в роботі різні форми та методи – проводили бесіди, тематичні заняття, вивчали вірші, дидактичні ігри, сюжетно – рольові ігри.

Вихователями були організовані перегляди тематичних мультфільмів з правил дорожнього руху «Уроки тітоньки Сови», «Правила дорожнього руху для малюків» тощо. В кожній вікові групі проводилися заняття, бесіди «Маленькі друзі світлофора», «Вулиця і транспорт», «Дорожня азбука малятам», «Щоб не сталося біди»; проводилися сюжетно–рольові ігри: «Наша вулиця», «Служба порятунку», «Сім’я»; рухливі ігри: «Шофери», «Горобчики і автомобілі», «Автобуси», «Будь уважним!», «Знайди свій знак».

Вихователями старших та середніх груп були організовані цільові екскурсії до проїжджої частини. Організована виставка малюнків з тематики «Увага! Діти на дорозі».

В роздягальних кімнатах виставлені тематичні ширми про дорожній рух. В дошкільному закладі оновлені пішохідні розмітки та інформаційні куточки з правил дорожнього руху.

По закінченню місячника  з 28.09.20 по 30.09.20 року була проведена тематична перевірка знань і спостережень, де діти змогли показати чому вони навчились, що запам’ятали.