Тиждень охорони праці

26 квіт. 2019
З 22 квітня по 26 квітня 2019 року в ЗДО №2 «Ракета» був проведений Тиждень охорони праці.

Під час «Тижня охорони праці» були проведені різні тематичні заходи.
Понеділок проходив за темою: «Будьте уважні, діти милі! Твердо запам’ятайте правила ці» Мета: сприяти створенню комфортної та безпечної атмосфери в групі; ознайомити з основними правилами безпечної поведінки в дитячому садку. Була проведена бесіда «Небезпечні предмети» (ранній вік), дидактична гра «Що відбувається, якщо...» (молодша група), ігрова вправа «Можна – не можна» (середня група), гра-роздум «Що було б, якби...» (старша група).
Вівторок проходив за темою: «Коли я  вдома один...» Мета: Продовжувати формувати уявлення дітей про безпечну поведінку вдома. Були проведені такі заходи: дидактична гра «Вітаміни переплуталися» (ранній вік), бесіда за картиною «Я сам вдома» (молодша група), моделювання проблемної ситуації «Якщо дзвонять незнайомі люди» (середня група), співбесіда з дітьми «Небезпечна кімната» (старша група).
У середу закріплювали тему: «Вивчай та поважай правила руху!» Мета: закріплювати і систематизувати знання з безпеки на вулиці; виховувати у дітей правила поведінки і спілкування в громадському транспорті. З дітьми проводили: дидактична гра «Ми по вулиці йдемо» (ранній вік), екскурсія-подорож до пішохідного переходу (молодша група), ігрова вправа «Подорож від дома до дитячого садка» (середня група), гра-пантоміма «На чому я подорожую?» (старша група).
Четвер проходив за темою: «Щоб в ваш дім не прийшла біда, будьте з вогнем обережні завжди!» Мета: продовжувати знайомити дітей з правилами пожежної безпеки; вчити обережного поводження з вогнем; виховувати в дітях повагу до професії пожежників. З дітьми провели: бесіда «Сірники не руш! В сірниках – вогонь!» (ранній вік), читання художньої літератури С.Маршак «Кицькин дім» (молодша група), гра–міркування «Вогонь – добрий, вогонь – злий» (середня група), екскурсія до пожежної частини (старша група).
У п’ятницю була тема: «Безпека – справа нелегка, не кожен з роботою цією впорається» Мета: продовжувати знайомити дітей з різними професіями, та з небезпекою під час роботи. З дітьми були проведені такі заходи: дидактична гра «Добре – погано» (ранній вік), дидактична гра «Виклик служби порятунку» (молодша група), бесіда «Героїчні професії» (середня група, старша група).
Діти за темою тижня малювали малюнки. У куточках усіх вікових груп батьківські куточки доповнені інформацією відповідно темі тижня.
На завершення «Тижня охорони праці» у дитячому закладі було проведене спортивне свято «Малятко-здоров’ятко», яке допомогло дітям закріпити свої знання з безпеки. Діти з задоволенням зустрілися з веселими героями, які приготували для них цікаві ігри і завдання. Старші діти отримали позитивні емоції під час участі у іграх – естафетах.