Консультпункт

ЛІКУЄМОСЯ ЗА НАРОДНИМИ РЕЦЕПТАМИ

ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА

10 г подрібненої і висушеної кори з дерева верби залити 1 склянкою крутого окропу і кип’ятити під кришкою на повільному вогні 20хв. Охолодити, процідити і приймати по 1ст.л.

При простудних захворюваннях з температурою рекомендується їсти ягоди червоної смородини, або пити смородиновий сік.

Можна робити обмотування простирадлом, змоченим у воді з додаванням оцту.

При високій температурі дитині необхідно давати якомога більше пити: чай з лимоном, чай з гілочок вишні, малини, смородини і взагалі більше рідини.

У ДИТИНИ НЕЖИТЬ

Необхідно навчити дитину промити ніздрі холодною водою з милом декілька разів у день: особливо при епідемії грипу і якщо вдома є хворі ГРІ.

Чудовий засіб при нежиті  - свіжий сік з моркви і буряка.

При сильній нежиті рекомендується паритись в лазні і пити чай з липового цвіту. Гайморові пазухи прогрівати круто звареним яйцем в шкарлупі, прикладаючи до обох сторін носу.

Корисно закапувати в ніс соком часнику. готують його так: 2 – 3 зубки дрібно порізаного часнику залити 30 – 50 г окропу. Через 1 – 2год настій процідити. Необхідно закапувати цей настій по 1 – 2 краплинки в кожну ніздрю. Народні ліки допомагають у боротьбі з хворобами.

ЛІКУЄМО КАШЕЛЬ

Дрібно порізати цибулю, покласти в чашку, додати 1ст.л. меду і поставити в тепле місце. Через декілька годин, коли мед розтане, давати дитині натщесерце по 1ч.л. 3р. в день.

Змішайте свіже зроблений сік моркви з молоком в рівних пропорціях і давати дитині 5 – 6р. на день.

В чорній редьці зробити посередині отвір, заповнити його медом і поставити в тепле місце. Сік ефективний через 3 – 4год. Вживати по десертній ложці натщесерце 4р. в день

Консультація для батьків.

На тему: « Вітаміни. Їх вплив на дитячий організм»

Вітаміни – речовини високої біологічної дії, які беруть участь в усіх життєво важливих біологічних процесах в організмі. Значна кількість вітамінів поступає в організм з їжею і використовується в процесі обміну речовин

Вітамін С ( аскорбінова кислота) – один з самих необхідних речовин, регулюючих обмінні процеси в організмі, бере участь в утворенні і підтримці нормального стану міжкліткової речовини, яка укріпляє судинну стінку,її міцність і еластичність, підвищує імунну систему організма, особливо до вірусних інфекцій. Тому, в звязку з важливістю забезпечення дітей оптимальною кількістю вітаміну С в ДНЗ проводиться профілактична С – вітамінізація третьої страви. В меню дітей включаються свіжі фрукти.

Найбільш вітаміна С знаходиться в овочах, фруктах, ягодах, а також в молоці і печінці.

Вітамін В1,В2,В6В12– впливає на функції нервової системи та шлунково – кишковий тракт, обміну речовин. При гіповітамінозі характерні роздратованість, біль в мязах, швидка втомлюваність, зниження апетиту, зниження маси тіла.

Організм людини не здатний до накопичення цього вітаміну, тому він повинен кожен день поступати в достатній кількості з їжею. Вітамін знаходиться в молоці та молочних продуктах, квасолі, гороху, мясних продуктах, печінці, рибі, дріжджах, соках.

Вітамін А (ретинол)– необхідний для нормального росту і розвитку дитини. Вітамін А і каротин (провітамін А) накопичуються в печінці, тому літом і ранньою осінню, коли продукти найбільш збагачені вітамінами, повинні найбільш використовуватися в раціоні харчування зелень, овочі, фрукти, а в зимку – моркву, чорну смородину. Також  вітамін А в активній формі знаходиться в печінці говяжій, свинній, тріски.

Вітамін Е (токоферол) – впливає на обмінні процеси. При недистатній кількості цього вітаміну розвивається дістрофія, накопичується холистерин. Головним постачальником вітаміна Е в організм є рослинні олії.

Вітамін Д (антирахітичний) – регулює обмін кальція і фосфора в організмі, стимулює ріст і формування кісток. Недостатня кількість вітаміна Д призводить до розвитку рахіта. Вітамін Д знаходиться в продуктах тваринного походження. А в літній час в яєчному жовтку, маслі і молочних продуктах. Також рекомендуємо батькам давати дітям фруктово – ягідні соки: лимонні, яблучні, апельсиновий; які сприяють всмоктуванню фосфорно – кальцієвих солей.

Вітамін К (антигеморрагічний) – необхідний організму для виробітку протромбіну, без якого нарушається процес нормального зварнення крові. Вітамін К знаходиться в салатах, картоплі,горосі,капусті,яловичині,свинині.

Рекомендації батькам: в весняно – літній період давати дітям свіжі фрукти: яблука, мандарини, лимони; квашені овочі: капусту,огірки; включати в раціон мясні і рибні страви, особливо у вихідні дні.